• GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

• 6 kwietnia 2022r. w Wybczu odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowych biegach przełajowych. Nasze drużyny zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci, jak i Igrzysk Młodzieży Szkolnej nie dały żadnych szans swoim rówieśnikom z innych szkół i zajęły pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Serdecznie Gratulujemy!

• TRZECI WYMIAR SZTUKI PISANIA

• Nasi mali EUgeniusze nie próżnują i z zapałem zgłębiają tajniki druku 3D. Tym razem pracowali z długopisami, ćwicząc nie tylko zdolności manualne, ale również cierpliwość.

• ZDROWA WODA NIE TYLKO URODY DODA

Z okazji Światowego Dnia Wody zrobiliśmy szum wokół wody i... ubraliśmy się na niebiesko, przygotowaliśmy pracy plastyczne i gazetki oraz klasowe wiersze. Szczególnie dziś- piliśmy tylko wodę. Wspólnie dbajmy i oszczędzajmy wodę, ale przede wszystkim doceniajmy ją.

Stan wód na świecie, sposoby jej wykorzystania i przede wszystkim oszczędzania przedstawiłyna ogolnoszkolnym spotkaniu Ala i Martyna z kl.6.

Święto wodyto idealna okazja, by przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty, których głównym składnikiem była woda. Zosia, Milena i Natan z kl.8 mocno zainteresowali uczniów i pokazali, że niezbędna do życia woda, daje także dużo radości i potrafi zaciekawić swoimi właściwościami.

Pamiętajcie! Eksperymenty wykonujcie tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych!!!

• SZKOLNE PIDŻAMA PARTY

• Wygodnie? Nawet ... bardzo!!

Uczniowie paradowali po szkole w piżamie, szlafroku czy kigurumi i nikogo ten fakt nie dziwił. Pomysły na kreacje do snu były niesamowite! Samorząd Uczniowski zarządził DZIEŃ PIŻAMY i z ochotą ten dzień wspólnie świętowaliśmy. Już nie możemy się doczekać powtórki!

• GMINNY TENIS STOŁOWY

• 21 marca 2022r. w naszej szkole rozegrano Mistrzostwa Gminy w indywidualnym tenisie stołowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasi uczniowie wygrali swoje kategorie i awansowali na zawody powiatowe, które odbędą się 31 marca w Złotorii. Serdecznie Gratulujemy!

• PUCHAR JEST NASZ!

• Wespół zespół - mamy tę moc Oto zwycięzcy powiatowego turnieju o Puchar Tymbarku. Połączone siły z Szkołą Podstawową im. św. Jana Pawła II w Brąchnowie zaowocowały sportowym sukcesem. Gratulacje dla zawodników i trenerów.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbędą się w kościele parafialnym pw. świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w  Świerczynkach w dniach 22-23.03.2022r o godz. 16:30.

Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w rekolekcjach.

W tych dniach lekcje odbywają się zgdnie z planem zajęć.

• KANGURKOWE ZMAGANIA MATEMATYCZNE

• 17 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY Wzięli w nim udział matematycy z kl.4-8, a także uczniowie z klas młodszych.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał zabawkę logiczną "Zaplątany Kangurek". Z pewnością umili ona czas oczekiwania na wyniki tego matematycznego wyzwania.

• POWIATOWA PIŁKA RĘCZNA

• 17 marca 2022r. w Ostaszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze i solidarnie wywalczyły brązowe medale. Serdecznie Gratulujemy!

• GMINNA PIŁKA RĘCZNA

• 11 marca w Brąchnowie rozegrano Mistrzostwa Gminy w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze i wygrały wszystkie swoje mecze i awansowały na zawody powiatowe. Serdecznie Gratulujemy!

• POWIATOWA PIŁKA RĘCZNA

• 10 marca w Lubiczu Górnym rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna dziewcząt spisała się bardzo dobrze i wywalczyła II miejsce. Serdecznie Gratulujemy!

• NIE TYLKO PLECAK UCZNIA ZDOBI

• DZIEŃ BEZ PLECAKA zorganizowany z inicjatywy uczniów kl.8b pokazał kreatywność i pomysłowość naszej szkolnej społeczności. Książki i przybory spakowane zostały m.in. w walizki, kosze, skrzynki narzędziowe, wiadra, wózki, szuflady, taczki, lodówki turystyczne, a nawet w odkurzacz. Pomysły były nietypowe i niesamowite! Brawo dla Was!

• WSPIERAMY-DZIAŁAMY-POMAGAMY

• Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy! DZIĘKUJEMY za Wasze wielkie serca okazane przyjaciołom z Ukrainy DZIĘKUJEMY, że możemy wspólnie pomagać, wspierać i dzielić się dobrem.

Wszystkie zebrane  dary przekazaliśmy na zbiórkę zorganizowaną przez firmę Transbruk Barczyńscy oraz ARKADAMIA - Salon Fryzur. Warto pomagać, liczy się każdy drobny gest. W jedności siła! #solidarnizukrainą