• ŻEGNAJ SZKOŁO! WITAJCIE WAKACJE!

• Uczniowie klas 0-III pożegnali mury szkolne, aby tuż po wakacjach rozpocząć kolejną przygodę i podjąć nowe, szkolne wyzwania. Nie obyło się bez wzruszeń, z serca płynących podziękowań i gratulacji dla wszystkich dzieci, które dzielnie wytrwały te dziesięć miesięcy roku szkolnego 2021/2022. Niech żyją wakacje!

• NAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE

• 21 czerwca 2022 roku w Toruniu nastąpiło podsumowanie sportowego roku szkolnego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Z dumą możemy się pochwalić, że nasza szkoła w rankingu sportowym szkół powiatu toruńskiego w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zajęła I miejsce, a w kategorii Igrzyska Dzieci II miejsce. Tym samym wywalczyła miano najlepszej sportowej szkoły w powiecie toruńskim. Serdecznie Gratulujemy pani Dyrektor, nauczycielom wychowania fizycznego i przede wszystkim wam wspaniali Uczniowie!

• MISJA ARCHEO

• 20 czerwca odbyła się wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę". Nasi uczniowie zawitali do Kruszwicy, aby sprawdzić czy myszy nadal goszczą w Mysiej Wieży oraz zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Choć pogoda nie rozpieszczała, nasi dzielni podróżnicy spisali się na medal i wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

• BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

• Do wakacji pozostało już tylko kilka dni, warto przypomieć sobie jak zdbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

BEZPIECZNE WAKACJE

• POWIATOWA SIATKÓWKA PLAŻOWA

• 15 czerwca 2022r. w Czarnowie po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasze drużyny zmęczone i niewyspane po balu ósmoklasisty dzielnie stawiały opór i wywalczyły III miejsce i brązowe medale. Serdecznie Gratulujemy!

• WYCIECZKA KLASY 0 i KLASY I DO SKŁUDZEWA

•

​​FUNDACJA PIĘKNIEJSZEGO ŚWIATA

Uczniowie zwiedzili piękny park wokół pałacu oraz uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny, wykonali różne przedmioty i figurki. Zabawy i radości było wiele, a wykonane przedmioty, będą im przypominać o atrakcyjnej  wycieczce.

W albumie: WYCIECZKA DO SKŁUDZEWA Jest fotorelacja z wycieczki.

• KASZUBY WELCOME TO!

• W dniach 09-11 czerwca br. uczniowie klas ósmych wybrali się na Kaszuby na swoją ostatnią, wspólną wycieczkę szkolną. W ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym w miejscowości Wiele, jak sam nazwa wskazuje, czekało na nich wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Sporty wodne, zajęcia z survivalu, paintball i wspaniała pogoda - to nie mogło się nie udać. To był wspaniale spędzony czas!

• WOJEWÓDZKA LEKKOATLETYKA

• 31 maja w Świeciu nasi uczniowie reprezentowali nasz powiat na zawodach wojewódzkich w lekkiej atletyce. Hoistoryczny sukces osiągnęła Julia Rojek w biegu na 300m, wygrała swoją serię i z trzecim czasem wywalczyła III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Województwa. Dorian Rzeszotarski w biegu na 300m z nowym rekordem szkoły 0:43,25 zajął XI miejsce a Maja Filipek w biegu na 800m zajęła XIV miejsce. Serdecznie Gratulujemy!

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej w Pigży informuje,

że w dniach od 01 czerwca 2022r. do 24 czerwca 2022r.

przeprowadzony zostanie nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023

Wnioski rekrutacyjne są do pobrania w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE/REKRUTACJA

Wnioski proszę składać osobiście w sekretariacie szkoły

lub w fomie elektronicznej na adres rekrutacja@sppigza.pl

Przyjmowanie/składanie wniosków: od 01 czerwca br.

WNIOSKI DZIECI 5-LETNICH ZŁOŻONE W TERMINIE GŁÓWNYM REKRUTACJI

ZOSTANĄ ROZPATRZONE PODCZAS NABORU UZUPEŁNIAJĄCEGO,

NIE TRZEBA SKŁADAĆ ICH PONOWNIE.

Zarządzenie Wójta Gminy dot. rekrutacji

doc06097620220127094504.pdf

Do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane dzieci 6-cio letnie z rocznika 2016

oraz w miarę wolnych miejsc dzeci 5-cio letnie z rocznika 2017.

Do klasy I będą przyjmowane dzieci 7-mio letnie z rocznika 2015

oraz dzieci 6-cio letnie z rocznika 2016 na wniosek rodziców,

o ile korzystały z obowiązku wychowania przedszkolnego w roku 2021/2022

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji pod nr telefonu: 56 674 08 28

• POWIATOWA LEKKOATLETYKA

• 13 maja w Złejwsi Wielkiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w lekkiej  atletyce. Nasi uczniowie wrócili z "workiem" medali! Nasza sztafeta chłopców wywalczyła brąz, Maja Filipek srebro w biegu na 800m, Nina Prowadzisz srebro w pchnięciu kulą, Dorian Rzeszotarski złoto w biegu na 300m (awans na zawody wojewódzkie), Olaf Zakrzewski srebro w skoku wzwyż. Serdecznie Gratulujemy!

• POWIATOWA PIŁKA NOŻNA

• 9 maja w Górsku rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt - Igrzyska Dzieci. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze pokonując SP Czernikowo i przegrywając z SP Górsk zdobyła II miejsce i srebrne medale. Serdecznie Gratulujemy!

• POWIATOWA KOSZYKÓWKA

• 5 maja w Złejwsi Wielkiej rozegrano Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony pokonując rówieśniczki z SP Zelgno, SP Czernikowo i SP Ostaszewo, przegrywając nieznacznie w finale z SP Łążyn wywalczyły II miejsce i srebrne medale. Serdecznie Gratulujemy!

• 27 kwietnia w Złejwsi Małej rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie i wygrała z zespołami SP Zławieś Wielka (1:0), SP Kończewice (3:1), SP Makowiska (1:0) i SP Obrowo (4:1) i z kompletem punktów wywalczyła I miejsce i złote medale i awans na ćwierćfinał wojewódzki, który odbędzie się 12 maja w Świeciu. Serdecznie Gratulujemy!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W NASZEJ SZKOLE

• W sobotę 23 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, znany jako Międzynarodowy Dzień Książki. Jest to doroczne święto promujące czytanie książek,
            a także ochronę praw autorskich.

Dzień książki obchodzony jest 23 kwietnia każdego roku i nie jest to data przypadkowa.
            Tego dnia zmarł np. William Shakespeare, ale jest to także data urodzin wielu słynnych autorów.

W Dniu Książki odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne, spotkania z autorami, wspólne czytanie i inne aktywności mające na celu promowanie czytelnictwa.

W naszej szkole uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym i wykonali prace pt. „Moja ulubiona książka” i „Mój ulubiony bohater”. Prace uczniów zostaną zamieszczone
            w zakładce BIBLIOTEKA. Natomiast uczniowie klas 4-8 przygotowali prace z wybranymi cytatami ze znanych książek. Zostały one wyeksponowane na gazetce szkolnej.

Warto przypomnieć przy okazji Święta Książki, że czytanie książek przynosi dzieciom