• POWIATOWA PIŁKA NOŻNA

• 27 kwietnia w Złejwsi Małej rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie i wygrała z zespołami SP Zławieś Wielka (1:0), SP Kończewice (3:1), SP Makowiska (1:0) i SP Obrowo (4:1) i z kompletem punktów wywalczyła I miejsce i złote medale i awans na ćwierćfinał wojewódzki, który odbędzie się 12 maja w Świeciu. Serdecznie Gratulujemy!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W NASZEJ SZKOLE

• W sobotę 23 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, znany jako Międzynarodowy Dzień Książki. Jest to doroczne święto promujące czytanie książek,
            a także ochronę praw autorskich.

Dzień książki obchodzony jest 23 kwietnia każdego roku i nie jest to data przypadkowa.
            Tego dnia zmarł np. William Shakespeare, ale jest to także data urodzin wielu słynnych autorów.

W Dniu Książki odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne, spotkania z autorami, wspólne czytanie i inne aktywności mające na celu promowanie czytelnictwa.

W naszej szkole uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym i wykonali prace pt. „Moja ulubiona książka” i „Mój ulubiony bohater”. Prace uczniów zostaną zamieszczone
            w zakładce BIBLIOTEKA. Natomiast uczniowie klas 4-8 przygotowali prace z wybranymi cytatami ze znanych książek. Zostały one wyeksponowane na gazetce szkolnej.

Warto przypomnieć przy okazji Święta Książki, że czytanie książek przynosi dzieciom
            i dorosłym wiele korzyści, w tym między innymi:

• Poszerzenie zasobu słownictwa
            • Większą empatię i zrozumienie otaczającego nas świata
            • Lepszą koncentrację
            • Wyciszenie i uspokojenie
            • Poszerzenie wiedzy
            • Produktywne spędzanie czasu

• POWIATOWA MINI KOSZYKÓWKA

• 21 kwietnia w Grzywnie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w mini koszykówce dziewcząt - Igrzyska Dzieci. Nasza drużyna pokonała zespoły z Turzna, Kończewic, Złejwsi Wielkiej i przegrała tylko jedno spotkanie z Czernikowem (14:17) i wywalczyła II miejsce i srebrne medale. Serdecznie Gratulujemy!

• POWIATOWE PRZEŁAJE

• 12 kwietnia w Złejwsi Małej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowych biegach przełajowych. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze i wróciły z 3 pucharami. Drużyny dziewcząt rocznik 2007-08 i rocznik 2009 i mł. wywalczyły II miejsca, natomiast chłopcy rocznik 2009 i mł. zajęli III miejsce. Ponadto indywidualnie Olga Puczkarska zdobyła brązowy medal w kategorii - Igrzyska Dzieci. Serdecznie Gratulujemy!

• GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

• 6 kwietnia 2022r. w Wybczu odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowych biegach przełajowych. Nasze drużyny zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci, jak i Igrzysk Młodzieży Szkolnej nie dały żadnych szans swoim rówieśnikom z innych szkół i zajęły pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Serdecznie Gratulujemy!

• TRZECI WYMIAR SZTUKI PISANIA

• Nasi mali EUgeniusze nie próżnują i z zapałem zgłębiają tajniki druku 3D. Tym razem pracowali z długopisami, ćwicząc nie tylko zdolności manualne, ale również cierpliwość.

• ZDROWA WODA NIE TYLKO URODY DODA

Z okazji Światowego Dnia Wody zrobiliśmy szum wokół wody i... ubraliśmy się na niebiesko, przygotowaliśmy pracy plastyczne i gazetki oraz klasowe wiersze. Szczególnie dziś- piliśmy tylko wodę. Wspólnie dbajmy i oszczędzajmy wodę, ale przede wszystkim doceniajmy ją.

Stan wód na świecie, sposoby jej wykorzystania i przede wszystkim oszczędzania przedstawiłyna ogolnoszkolnym spotkaniu Ala i Martyna z kl.6.

Święto wodyto idealna okazja, by przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty, których głównym składnikiem była woda. Zosia, Milena i Natan z kl.8 mocno zainteresowali uczniów i pokazali, że niezbędna do życia woda, daje także dużo radości i potrafi zaciekawić swoimi właściwościami.

Pamiętajcie! Eksperymenty wykonujcie tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych!!!

• SZKOLNE PIDŻAMA PARTY

• Wygodnie? Nawet ... bardzo!!

Uczniowie paradowali po szkole w piżamie, szlafroku czy kigurumi i nikogo ten fakt nie dziwił. Pomysły na kreacje do snu były niesamowite! Samorząd Uczniowski zarządził DZIEŃ PIŻAMY i z ochotą ten dzień wspólnie świętowaliśmy. Już nie możemy się doczekać powtórki!

• GMINNY TENIS STOŁOWY

• 21 marca 2022r. w naszej szkole rozegrano Mistrzostwa Gminy w indywidualnym tenisie stołowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasi uczniowie wygrali swoje kategorie i awansowali na zawody powiatowe, które odbędą się 31 marca w Złotorii. Serdecznie Gratulujemy!

• PUCHAR JEST NASZ!

• Wespół zespół - mamy tę moc Oto zwycięzcy powiatowego turnieju o Puchar Tymbarku. Połączone siły z Szkołą Podstawową im. św. Jana Pawła II w Brąchnowie zaowocowały sportowym sukcesem. Gratulacje dla zawodników i trenerów.

• KANGURKOWE ZMAGANIA MATEMATYCZNE

• 17 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY Wzięli w nim udział matematycy z kl.4-8, a także uczniowie z klas młodszych.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał zabawkę logiczną "Zaplątany Kangurek". Z pewnością umili ona czas oczekiwania na wyniki tego matematycznego wyzwania.

• POWIATOWA PIŁKA RĘCZNA

• 17 marca 2022r. w Ostaszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze i solidarnie wywalczyły brązowe medale. Serdecznie Gratulujemy!

• NIE TYLKO PLECAK UCZNIA ZDOBI

• DZIEŃ BEZ PLECAKA zorganizowany z inicjatywy uczniów kl.8b pokazał kreatywność i pomysłowość naszej szkolnej społeczności. Książki i przybory spakowane zostały m.in. w walizki, kosze, skrzynki narzędziowe, wiadra, wózki, szuflady, taczki, lodówki turystyczne, a nawet w odkurzacz. Pomysły były nietypowe i niesamowite! Brawo dla Was!