Informacje na temat aktualnych konkursów plastycznych znajdziesz w zakładce nauczyciela plastyki Małgorzaty Cieślik.
Powodzenia!
Informacje na temat aktualnych konkursów plastycznych znajdziesz w zakładce nauczyciela plastyki Małgorzaty Cieślik.
Powodzenia!
W ramach corocznie organizowanego cyklu ,,Toruń, stary Toruń" , 3 października klasy Va, Vb i VI uczestniczyły w wycieczce pod hasłem ,,Tropiciele gotyku". Miasto zwiedzaliśmy z przewodnikiem miejskim PTTK, który pokazał nam budowle gotyckie oraz charakterystyczne cechy architektury średniowiecznych miast. Zobaczyliśmy m.in. Kościół Najświętszej Marii Panny, mury obronne, Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Katedrę św. Janów i Ratusz Staromiejski. Mieliśmy też okazję zwiedzić galerię sztuki gotyckiej w ratuszu i zapoznać się z charakterystyką malarstwa i rzeźby gotyckiej. Drugą część imprezy stanowić będzie konkurs o tematyce gotyku. Finaliści zostaną wyłonieni spośród uczestników wyjazdu. Wycieczkę przygotowały: p. A. Brzezińska, p. I. Dubicka i p. M. Cieślik
W dniach 27-28 września, parafia Św. Janów w Świerczynkach oraz w dniach 28-29 wrzesnia parafia św. Marii Magdaleny w Biskupicach przeżywały swoje świeto z okazji nawiedzenia kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Spotkanie z Maryją poprzedziły nauki misyjne prowadzone przez ojców paulinów, które wypełnione były modlitwą oraz refleksją. Nauki w naszej szkole poprowadził ojciec Stanisław Jarosz.
Informujemy, że od dnia 20 sierpnia do 7 września w sekretariacie szkolnym można składać wnioski o dofinansowanie do podręczników szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom "Wyprawka szkolna". Programem będą objęci uczniowie rozpoczynający edukację szkolną w klasach I-IV szkoły podstawowej oraz uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2012/2013 do szkół podstawowych.
Kryteria otrzymania dofinansowania:
Dofinansowanie do zakupu podręczników wynosi:
- dla uczniów klas I-III szkóły podstawowej, - dla uczniów niepełnosprawnych klas I-III szkoły podstawowej |
do kwoty 180 zł |
- dla uczniów klas IV szkoły podstawowej - dla uczniów niepełnosprawnych klas IV-VI szkóły podstawowej, |
do kwoty 210 zł |
Wymagane dokumenty:
Do pobrania:
26 czerwca 2012r. w naszej szkole odbyło sie premierowe przedstawienie znanej bajki o Czerwonym Kapturku. Pod opieką pani Martyny Bonk - nauczyciela języka angielskiego, klasa VIb przygotowała niezwykły występ modyfikując nieco treść fabuły. Zakończenie bajki było mniej drastyczne, bowiem w naszej wersji wilk nie połknął babci i Czerwonego Kapturka, ponieważ obie zdążyły schować się w szafie i zadzwonić po pomoc. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a przede wszystkim zaprezntowali swoje zdolności językowe, ponieważ dialogii narracja były prowadzone w języku angielskim. Serdecznie gratulujemy młodym aktorom oraz pani Martynie Bonk za organizację i przygotowanie wsytępu. W przedstawieniu wzięli udział:
Agata Kalota - Czerwony Kapturek
Mateusz Blunkowski - wilk
Eryk Neulitz - mama
Ewelina Mokijewska - babcia
Mateusz Krzemień - policjant
Zuzanna Bromber, Adrian Kowalski - narratorzy
Poniżej zamieszczamy plik z zestawem podręczników obowiązujących w klasach I-VI w roku szkolnym 2012/2013.
Nasi uczniowie gorąco dopingują drużynę narodową i wierzą w jej sukces w Mistrzostwach Europy. Jutro nasi piłkarze zmierzą się z drużyną Czech w decydującym meczu o wyjście z grupy i kwalifikację do ćwierćfinału EURO 2012.
W dniu 13 czerwca (środa) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z wychowawcami dla rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w klasie I. Serdecznie zapraszamy!
4 czerwca odbyła się ogólnoszkolna impreza pod hasłem "Janusz Korczak, przyjaciel wszystkich dzieci". Pokaz multimedialny, który zawierał m. in. informacje z życia i działaności, przybliżył wszystkim zgromadzonym postać Starego Doktora. Uczniowie zapoznali się także z twórczością literacką Janusza Korczaka, ktory jest autorem wielu książek dla dzieci (m.in. "Król Maciuś I", "Bankructwo małego Dżeka", "Kajtuś Czarodziej"). Fragmenty utworów zostały zaprezentowane przez uczniów. Zorganizowano także projekcję fragmentu filmu biograficznego pt. "Korczak". Imprezę przygotowały panie: Renata Brzezińska, Dorota Dembek i Justyna Dunajska.
Szkolne Centrum Pomocy Edukacyjnej serdecznie zaprasza rodziców wraz z dziećmi na warsztaty pt. "Zabawy muzyczne w szkole i w domu". Zajęcia odbędą się 4 czerwca (poniedziałek) o godz. 16:00 w sali nr 4.
Wstrząśnięci tragicznym odejściem w dniu 27 maja 2012r., naszego ucznia i kolegi Daniela Steinmanna łączymy się w bólu i smutku z rodziną.
Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi oraz Uczniowie
23.05.2012r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy. Tegoroczna impreza miała formę zajęć terenowych. Miejscem spotkania był Park Przypałacowy w Wybczu. Każdą szkołę z naszej gminy reprezentowały 3-osobowe zespoły. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą orientacją w terenie, znajomością drzew, krzewów liściastych i iglastych. I miejsce zajęła drużyna SP Wybcz, II lokatę zajęli uczniowie z SP Łubianka, a na III miejscu ex aequo uplasowały się drużyny z SP Pigża i SP Warszewice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIb: Agata Kalota, Mateusz Blunkowski i Mateusz Krzemień. Fundatorem nagród i słodkiego poczęstunku było Starostwo Powiatowe w Toruniu. Konkurs zorganizowały panie Wiesława Frydrych i Bogumiła Osak. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Więcej zdjęć z konkursu: http://spwybcz.edupage.org/photos/?gallery=53&photo=album
W dniu 4 czerwca 2012r. o godz. 17:00 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczać do klasy "0". Serdecznie zapraszamy!
15 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej w Warszewicach, już po raz osiemnasty, odbyła się „ ORTOGRAFICZNA KORRIDA”.
Uczniowie z 5 gmin: Chełmża, Łysomice, Unisław, Zławieś Wielka i Łubianka /5 gimnazjów i 9 szkół podstawowych/ spotkali się aby sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności w XVIII POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM, w którym w tym roku położono szczególny nacisk na pisownię wielkich liter i wyrazów z ą i ę.
60 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych walczyło z tekstem pełnym pułapek... Naszą szkołę reprezentowali: Agata Kalota i Ewelina Mokijewska (obie z kl. VIb) oraz Julia Berent, Julita Rogowska (obie kl. IIIa) i Szymon Wiśniewski (kl. IIIb).
Agata Kalota w kategorii klas V-VI zajęła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Honorowym gościem konkursu był pan Dariusz Meller - Wicestarosta Powiatu Toruńskiego.
W dniu 9 maja Gminna Biblioteka w Łubiance zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzem, w którym uczestniczyli nasi uczniowie z klasy III b. Honorowym gościem był pan Wiesław Drabik - autor niemal 160 książek dla dzieci, m. in.: "Bajka o smoku i Kraku". "Ufoludek", "Kocie łakocie", "Odjazdowy zwierzyniec". Uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia mieli możliwość zakupu książek autorstwa pana Drabika oraz uzyskania autografu pisarza.
W dniu 8 maja 2012r. uczniowie klas IV wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej średniowiecznej funkcji Ratusza Staromiejskiego. Wyjazd zorganizowała p. Irena Dubicka. Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
W piątek, 27 kwietnia odbyła się w szkole akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na wstępie p. Irena Dubicka przedstawiła uwarunkowania historyczne tego wydarzenia. W części głównej wystąpiła klasa IVa, która w nowoczesnej wersji, w formie wiadomości telewizyjnych, zapoznała nas z okolicznościami w jakich powstała konstytucja. Przedstawienienie przygotowała p. Dorota Dembek. Dla uświetnienia obchodów Święta 3 Maja uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły w strojach galowych, na uroczystość przypięli kotyliony lub biało-czerwone wstążeczki.
Więcej zdjęć z uroczystości w zakładce Album fotograficzny.
W dniu 25 kwietnia 2012r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi i Dzień Patrona. Wszyscy uczniowie klas 0-VI przygotowali dowolne prezentacje przedstawiające Patrona - prof. Wilhelminę Iwanowską. Następnie odbyły się konkursy przeprowadzone w kilku kategoriach wiekowych. Każda klasa wykonała również własne logo do programu prozdrowotnego "Rodzino trzymaj formę".
21 kwietnia 2012r. w Nowych Świerczynach k. Brodnicy odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Polacy zmienili bieg historii świata". Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów - zwycięzców etapu szkolnego. Byli to: Agata Kalota i Mateusz Krzemień z klasy VIb oraz Łukasz Blachowski i Damian Mielewski z klasy VIa. Finalistą konkursu został Mateusz Krzemień. Pozostali uczniowie zajęli wysokie pozycje w ogólnej klasyfikacji. Miłym akcentem zmagań uczniów było zwiedzanie Brodnicy. Na szczególną uwagę zasłużyła wystawa lalek i postaci związanych z Janem Pawłem II. Do konkursu uczniów przygotowała pani Irena Dubicka. Serdecznie gratulujemy!
W dniu 18.04.2012r. w Szkole Podstawowej w Świerczynkach odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzno-gramatyczny. W zmaganiach wzięło udział 5 szkół. Nasza placówka, którą reprezentowali: Agata Kalota, Ewelina Mokijewska i Mateusz Blunkowski (wszyscy klasa VIb), zajęła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała p. Dorota Dembek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Powered by aSc EduPage