• Regulamin korzystania z placu zabaw

• REGULAMIN PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. PROF. WILHELMINY IWANOWSKIEJ W PIGŻY

1. Plac zabaw  jest terenem służącym zabawie i wypoczynkowi dla dzieci do lat 10.
          2. Zasady korzystania  z placu zabaw:

·        Dzieci w wieku szkolnym: w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy szkoły, tj. od 8.00 do 15.30 na terenie placu powinny przebywać wyłącznie pod opieką nauczycieli,

·        Dzieci w wieku szkolnym: w dniach od poniedziałku do piątku, po godzinach pracy szkoły, tj. od 15.30 do 19.30 oraz w dni wolne od zajęć szkolnych na terenie placu powinny przebywać za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów,

·        Dzieci poniżej 7 roku życia powinny przebywać wyłącznie pod opieką dorosłych, mogą korzystać z placu również w czasie godzin pracy szkoły

·        W dni wolne od zajęć szkolnych plac zabaw jest czynny w godzinach od 10.00 do 19.00

1. Za bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw odpowiadają rodzice lub prawni opiekunowie, z wyjątkiem zajęć pod opieką nauczyciela.
          2. Zarządca obiektu nie odpowiada za wypadki i urazy dzieci na terenie placu zabaw, z wyjątkiem uczniów szkoły podczas zajęć lekcyjnych.
          3. Osoby przebywające na terenie obiektu zobowiązane są do zachowania porządku.
          4. Z urządzeń zabawowych należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem.
          5. Zabrania się w szczególności:

·        niszczenia urządzeń zabawowych i ogrodzenia szkoły,

·        zaśmiecania terenu,

·        niszczenia zieleni

·        gry w piłkę,

·        wprowadzania zwierząt na teren szkoły,

·        jazdy na rowerze.

SPOŻYWANIA ALKOHOLU I PALENIA WYROBÓW TYTONIOWYCH

6. Wszelkie uszkodzenia urządzeń lub zniszczenia zieleni należy bezwzględnie zgłaszać zarządcy terenu, tj. dyrektorowi szkoły.

7. W przypadku gdy zmienią się warunki meteorologiczne, zarządca obiektu zastrzega sobie możliwość zamknięcia placu zabaw.