• Regulamin korzystania ze stadionu sportowego

• REGULAMIN KORZYSTANIA

Z GMINNEGO STADIONU SPORTOWEGO

1. Stadion jest czynny:

·        w okresie wakacyjnym od 9.00 do 21.00

·        w ciągu roku szkolnego od 9.00 do 19.00.

1. Ze względu na warunki atmosferyczne oraz brak sztucznego oświetlenia, administrator stadionu zastrzega sobie prawo do zmiany godzin użytkowania.

1. Niezorganizowane grupy sportowe i osoby indywidualne mogą korzystać z obiektu pod warunkiem:

·        wcześniejszego zgłoszenia administratorowi obiektu,

·        wolnych w danym czasie urządzeń i boisk,

·        posiadania odpowiedniego obuwia sportowego,

·        przestrzegania porządku i dyscypliny sportowej.

1. Korzystanie z urządzeń stadionu może odbywać się tylko zgodnie z ich przeznaczeniem.

1. Na terenie obiektu sportowego jest zabronione :

·        jazda rowerami i innymi pojazdami,

·        wprowadzanie zwierząt,

·        pozostawianie dzieci do lat 7 bez opieki dorosłych,

·        przebywanie w porze nocnej,

·        niszczenie drzewostanu, trawników, ogrodzenia i urządzeń sportowych,

·        samowolne korzystanie z urządzeń będących w okresowej konserwacji lub przeznaczonych do zajęć zorganizowanych

·        wnoszenie i spożywanie napojów alkoholowych oraz palenia papierosów.

1. Za przebywanie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży  na stadionie po zajęciach lekcyjnych oraz wynikłe szkody odpowiadają rodzice lub prawni opiekunowie.

1. Administrator stadionu nie odpowiada za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie obiektu.

1. W stosunku do osób naruszających niniejszy regulamin mają zastosowanie kary wynikające z zakłócania porządku publicznego i odpowiedzialności za mienie społeczne.

Wójt

mgr Jerzy Zająkała