• Apel Waszego dziecka

• APEL WASZEGO DZIECKA

Mamo, Tato wiem, że mnie kochasz i tak wiele potrafisz zrobić dla mnie. Wiesz dobrze, że nie wystarczy tylko nakarmić mnie i ubrać. Czy jednak wiesz, że dla mojego rozwoju potrzebna jest także prawidłowo wykształcona mowa?

Jeżeli mnie kochasz mocno i rozsądnie to:

• Zrób wszystko, bym mówił poprawnie, bo dzieci śmieją się ze mnie.
          • Bądź cierpliwa(y), gdy mi coś nie wychodzi i nie zniechęcaj się.
          • Urozmaicaj ćwiczenia ze mną, bo nużą mnie ciągle te same zajęcia.
          • Nie każ mi ćwiczyć za długo, bo nie mogę dłużej niż 20 minut skupić się na wykonywanym zadaniu.
          • Powtarzaj wielokrotnie ten sam materiał ćwiczeniowy.
          • Przygotuj ze mną zalecone ćwiczenia tak, aby logopeda mógł proponować mi ciągle nowe zadania. Chcę, byś była ze mnie zadowolona, bo zależy mi na Twoim uznaniu.
          • Nie daj się nabrać, gdy próbuję wymigać się od ćwiczeń swoimi wykrętami; bądź konsekwentna.
          • Nie przerywaj rozpoczętej terapii, bo chcę mówić tak dobrze, jak inne dzieci.
          • Chwal mnie, bo pochwały dopingują mnie do ćwiczeń.

To jest Twój tekst, możesz go zmienić w każdej chwili.