2 listopada 2020 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Małgorzata Cieślik - dyrektor szkoły
2 listopada 2020 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Małgorzata Cieślik - dyrektor szkoły
W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM NAUKI ZDLANEJ DLA KLAS 4-8 OD DNIA 26 PAŹDZIERNIKA BR. NA DZIENNIK ELEKTRONICZNY ZOSTAŁY PRZESŁANE SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZWIĄZANE Z ORGANIZACJĄ ZAJĘĆ. BARDZO PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ.
DYREKTOR SZKOŁY - Małgorzata Cieślik
Wystartowały pierwsze zajęcia w ramach realizacji projektu "EU-geniusz w świecie 3D". Nasi uczniowie zapoznali się z drukarką 3D i przystąpili do pierwszych prac projektowych. Z niecierpliwością obserwowali jak "ożywa" komputerowa wizualizacja. Wszystkie działania odbywały się pod czujnym okiem pani Agaty Drzewuckiej i Katarzyny Wielgoszewskiiej, któe prowadzą zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!
Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu organizuje konkurs dla uczniów klas 7 i 8 pt. "Mój wymarzony zawód". Zachęcamy do udziału, do wygrania atrakcyjne nagrody! Szczegóły w linku poniżej:
https://wuptorun.praca.gov.pl/-/13289002-konkurs-dla-uczniow-w-2020-roku
W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej,14 października, każdego roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych (art. 74 Karta Nauczyciela).
Z tej okazji, tego dnia, w naszej szkole odbędzie się Ślubowanie Pierwszoklasistów z udziałem rodziców i delegacji klas. Dla pozostałych uczniów organizujemy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od godziny 8.30 do godz. 12.00.
O godz. 12.05 odbędzie się odwóz uczniów w kierunku Pigża – działki, Leszcz, a o godz. 12.25 w kierunku Brąchnowo, Browina, Kowróz.
Stołówka szkolna będzie wydawać obiady, a świetlica będzie czynna bez zmian.
DYREKTOR SZKOŁY - Małgorzata Cieślik
Uczniowie kl. VIB wraz z p. K. Murawską podjęli nietypowy i trudny temat: CZYM WARTO SIĘ ZARAZIĆ? Próbują przekonać nas o swoich racjach różnymi pomysłami Przedstawili je w bardzo trafnej formie słowno-graficznej. Uśmiech, dobro, pozytywne emocje, kultura, pasje czy zainteresowania to tylko niektóre zaraźliwe propozycje naszych uczniów. Sprawmy więc, by uśmiechanie się i inne pozytywne działania stały się zaraźliwe! Do dzieła!
Świetlica BAZA ASTRA znów stawia na zdrowe kolory i kolorowe zdrowie! DZIEŃ JABŁKA wdraża witaminowe działania dzieci ze świetlicy szkolnej. Zaowocowały one barwnymi pracami oraz smacznymi przekąskami pełnymi zdrowia. Dzięki temu, dzieci wiedzą, jak wzmacniać swoją odporność na nadchodzące jesienne dni.
Śliwkowe szleństwo odbyło się w ramach cyklicznych zajęć "ZDROWO-KOLOROWO" w świetlicy BAZA ASTRA. Owocem zajęć były smaczne, soczyste i przede wszystkim zdrowe desery oraz piękne prace plastyczne w kolorze śliwkowym. Już nie możemy doczekać się kolejnych zdrowych kolorów!
Nasze specjalistki matematyczne - p. Katarzyna Wielgoszewska i p. Agata Drzewucka zadbały o nietypowe wrażenia z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. I okazało się, że... mnożenie i dzielenie może być wspaniałą zabawą! Zatem uczniowie bawili się w najlepsze, a za aktywny udział otrzymali dyplomy i słodkie wspomnienia. Super dzień! Światowe mnożenie! :)
To był dzień! :) Fantastyczny nastrój i wspaniały humor dopisywał wszystkim chłopcom w naszej szkole. Zadbały o to nie tylko dziewczynki, ale i Samorząd Uczniowski. Były życzenia oraz drobne upminki. A święto naszych małych i dużych mężczyzn uświetniły portrety wykonane przez uzdolnione koleżanki. Nad przebiegiem tego wyjątkowego dnia czuwały: p. Martyna Bonk i p. Kasia Murawska. Oby takich dni było więcej w kalendarzu! :)
Odpłatność za obiady za miesiąc PAŹDZIERNIK wynosi 66,00 złotych, płatne do 10.10.
Stawka żywieniowa wynosi 3,00 zł.
Cenę obiadu w danym miesiącu podaje dyrektor szkoły do publicznej wiadomości rodziców bądź opiekunów dziecka poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń umieszczonej przy stołówce oraz na stronie internetowej szkoły.
Należność za obiady za dany miesiąc należy uregulować do dnia 10-tego każdego miesiąca.
Wpłaty tylko gotówką można dokonać u intendentki.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami ubezpieczenia NNW dla dzieci na rok szkolny 2020/2021.
Sprzątanie świata (ang. Clean Up the World) to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Nasi uczniowie, jak zwykle, spisali się na medal i bardzo starannie "oczyścili" najbliższą okolicę. Koordynatorem akcji była pani Katarzyna Rumińska - nauczyciel przyrody i biologii. Razem możemy więcej!
Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo uczniów pozostających pod opieką nauczycieli apeluję o przestrzeganie Regulaminu placu zabaw.
Pamiętajmy!
Małgorzata Cieślik - dyrektor szkoły
SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE ORAZ PRZECIW PNEUMOKOKOM
W DOBIE PANDEMII WIRUSA SARS-COV-2
W nawiązaniu do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego zwracamy szczególną uwagę na zasadność działań profilaktycznych zwłaszcza w środowisku szkolnym dzieci i młodzieży, tj. do skorzystania ze szczepień przeciw grypie sezonowej 2020/2021 oraz do szczepień przeciw pneumokokom odpowiedzialnym za poważne w konsekwencjach infekcje płuc.
Zwłaszcza w dobie obecnej sytuacji epidemiologicznej decyzja o zaszczepieniu ma kluczowe znaczenie. Opinie specjalistów z zakresu chorób zakaźnych podkreślają jednoznacznie, iż wirus grypy oraz bakterie odpowiedzialne za inwazyjne choroby pneumokokowe mogą generować znacznie wyższe ryzyko pełnoobjawowego zakażenia wirusem SARS-COV-2 oraz cięższy przebieg choroby COVID-19. Istotne znaczenie ma tutaj również fakt zmniejszenia, dzięki szczepionkom przeciw grypie sezonowej, incydentów zakażeń wirusem grypy, co pozwoli na szybsze rozróżnianie objawów grypy sezonowej od symptomów zakażenia wirusem SARS-COV-2.
W wielu publikacjach naukowych zwraca uwagę również fakt współzakaźności wirusa grypy sezonowej z inwazyjną chorobą pneumokokową. Najczęstszym powikłaniem zakażenia wirusem grypy sezonowej jest pneumokokowe zapalenie płuc.
Głównym punktem uchwytu profilaktycznego oddziaływania szczepionek przeciw grypie sezonowej jest namacalne minimalizowanie ciężkich powikłań grypy wśród pacjentów . Szczepienie dzieci oraz młodzież (nosicieli wirusa grypy) w istotny sposób wpływa również na zmniejszenie liczby zakażeń wirusem grypy sezonowej w środowisku seniorów.
Zachęcamy mieszkańców Gminy Łubianka do troski o swoje zdrowie poprzez skorzystania ze szczepień profilaktycznych przeciw grypie oraz przeciw pneumokokom.
mgr pielęgniarstwa Natalia Rząd
Gminny Ośrodek Zdrowia
w Łubiance
Tegoroczna lektura to ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu. W obecnej sytuacji epidemicznej, najbezpieczniejszą formą przeprowadzenia akcji było wykorzystanie komunikacji internetowej i udział w tej akcji poprzez nagrywanie. W tegorocznej akcji Narodowe Czytanie przez nagrywanie uczestniczyło czworo uczniów naszej szkoły: Anastazja Suchowiecka kl. III, Oiwia Czupich kl. III, Kornelia Ziomek kl. VIIa i Wiktor Nowicki kl. VIIa Własne filmiki (nagrane telefonem komórkowym) czytanego fragmentu ,,Balladyny” uczniowie przesyłali na adres mailowy grafik@powiattorunski.pl. Nagrania zostały wykorzystane do stworzenia wspólnego filmu z czytania fragmentu ,,Balladyny”. Film można obejrzeć na stronie www.powiattorunski.pl, profilu Facebookowym oraz kanale powiatowym You Tube.
Powered by aSc EduPage