• ABSOLWENT - TO BRZMI DUMNIE

• Coś się kończy, coś się zaczyna... Nadeszła chwila pożegnania naszych absolwentów. Osiem wspólnych lat to bagaż wielu pięknych wspomnień, które mamy nadzieję będą towarzyszyć im w dalszej drodze do gwiazd. Moc wzruszeń, podziękowań, gratulacji, morze wylanych łez....  Tytuł "Primus inter pares" zdobyli w tym roku szkolnym Zofia Górzyńska i Nikodem Rusak (oboje klasa VIIIb). Serdecznie gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy im samych sukcesów.

Siódmoklasiści odebrali świadectwa z rąk wychowawców, a najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody. Nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru szkoły.

• KOLEJNY ETAP ZA NAMI!

• Każda przygoda się kiedyś kończy, swoją zakończyli uczniowie klasy IV. Odebrali świadectwa szkolne, dyplomy i nagrody i z poczuciem spełnionej misji udali się na wakacje. Klasa V już tuż, tuż! Do zobaczenia we wrześniu!

Na linii mety zameldowali się również uczniowie klasy V, którzy z niecirpliwością oczekiwali na tę podniosłą chwilę. Z dumą odbierali świadectwa z rąk pani dyrektor i wychowawcy.

Dla uczniów klasy VI był to również wyjątkowy moment, znaleźli się już na ostatniej prostej do mety swoich zmagań w szkole podstawowej. Lecz skupmy się na chwili obecnej, uroczystym wręczeniu świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów wyróżniającyh się w nauce i zachowaniu.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Maciejowi Smolarek za wykonanie zdjęć podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 dla klas IV-VI.

• ŻEGNAJ SZKOŁO! WITAJCIE WAKACJE!

• Uczniowie klas 0-III pożegnali mury szkolne, aby tuż po wakacjach rozpocząć kolejną przygodę i podjąć nowe, szkolne wyzwania. Nie obyło się bez wzruszeń, z serca płynących podziękowań i gratulacji dla wszystkich dzieci, które dzielnie wytrwały te dziesięć miesięcy roku szkolnego 2021/2022. Niech żyją wakacje!

• NAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE

• 21 czerwca 2022 roku w Toruniu nastąpiło podsumowanie sportowego roku szkolnego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Z dumą możemy się pochwalić, że nasza szkoła w rankingu sportowym szkół powiatu toruńskiego w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zajęła I miejsce, a w kategorii Igrzyska Dzieci II miejsce. Tym samym wywalczyła miano najlepszej sportowej szkoły w powiecie toruńskim. Serdecznie Gratulujemy pani Dyrektor, nauczycielom wychowania fizycznego i przede wszystkim wam wspaniali Uczniowie!

• MISJA ARCHEO

• 20 czerwca odbyła się wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę". Nasi uczniowie zawitali do Kruszwicy, aby sprawdzić czy myszy nadal goszczą w Mysiej Wieży oraz zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Choć pogoda nie rozpieszczała, nasi dzielni podróżnicy spisali się na medal i wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

• BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

• Do wakacji pozostało już tylko kilka dni, warto przypomieć sobie jak zdbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

BEZPIECZNE WAKACJE

• POWIATOWA SIATKÓWKA PLAŻOWA

• 15 czerwca 2022r. w Czarnowie po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasze drużyny zmęczone i niewyspane po balu ósmoklasisty dzielnie stawiały opór i wywalczyły III miejsce i brązowe medale. Serdecznie Gratulujemy!

• WYCIECZKA KLASY 0 i KLASY I DO SKŁUDZEWA

​​FUNDACJA PIĘKNIEJSZEGO ŚWIATA

Uczniowie zwiedzili piękny park wokół pałacu oraz uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny, wykonali różne przedmioty i figurki. Zabawy i radości było wiele, a wykonane przedmioty, będą im przypominać o atrakcyjnej  wycieczce.

W albumie: WYCIECZKA DO SKŁUDZEWA Jest fotorelacja z wycieczki.

• KASZUBY WELCOME TO!

• W dniach 09-11 czerwca br. uczniowie klas ósmych wybrali się na Kaszuby na swoją ostatnią, wspólną wycieczkę szkolną. W ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym w miejscowości Wiele, jak sam nazwa wskazuje, czekało na nich wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Sporty wodne, zajęcia z survivalu, paintball i wspaniała pogoda - to nie mogło się nie udać. To był wspaniale spędzony czas!

• WOJEWÓDZKA LEKKOATLETYKA

• 31 maja w Świeciu nasi uczniowie reprezentowali nasz powiat na zawodach wojewódzkich w lekkiej atletyce. Hoistoryczny sukces osiągnęła Julia Rojek w biegu na 300m, wygrała swoją serię i z trzecim czasem wywalczyła III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Województwa. Dorian Rzeszotarski w biegu na 300m z nowym rekordem szkoły 0:43,25 zajął XI miejsce a Maja Filipek w biegu na 800m zajęła XIV miejsce. Serdecznie Gratulujemy!