• BRAWO ANTEK!

• Nasz uczeń z klasy VIa Antoni Prowadzisz z sukcesami realizuje swoje pasje.  Zajął pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Ponadto Antek z powodzeniem bierze udział w zawodach crossowych.

Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!

• DLA WSZYSTKICH MAM!

• Rysunki zostały wykonane przez uczennice klasy VII:

lewy górny - Sandra Hapke, prawy górny - Wiktoria Barańska,

lewy dolny - Wiktoria Sierocka, prawy dolny - Justyna Buwaj.

• MISTRZOWIE PIÓRA SĄ WŚRÓD NAS

• W dniu 23 maja w Szkole Podstawowej nr 32 w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Akademia Dziecięcych Opowieści", w którym brało udział sześcioro uczniów naszej szkoły. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania inspirowanego dziejami dawnego Torunia. Z radością informujemy że III miejsce  zajął Natan Urbański z klasy IVa. Uczniów do konkursu przygotowała pani Kamila Pierzchalska. Serdecznie gratulujemy!

• ENGLISH IS FUN!

• W dniu 24 maja br. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs z języka angielskiego dla klas VI i VII. Po zaciętej rywalizacji I miejsce z wynikiem 43pkt zwyciężyła Aleksandra Blachowska z SP Łubianka. II lokatę zajęła Maja Kluska - 40pkt (SP Łubianka), a III miejsce przypadło Wiktorii Sierockiej - 39pkt (SP Pigża). W konkursie wzięli udział uczniwoie ze Szkoły Podstawowej w Łubiance, Szkoły Podstawowej w Brąchnowie i Szkoły Podstawowej w Pigży. Organizatorkami konkursu były panie Martyna Bonk i Natalia Nitka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• MISTRZYNIE POWIATU W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

• 23 maja 2018 roku w Czernikowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasza drużyna dziewcząt rzutem na taśmę o 2 punkty wyprzedziła rówieśniczki z Turzna i wywalczyła I miejsce i złote medale. Serdecznie Gratulujemy!

• EKSPERYMENTY Z PANEM BARTKIEM

• Uczniowie naszej szkoły mieli niepotwarzalną okazję uczestniczyć w eksperymentach i pokazach fizyczno - chemicznych. Gościliśmy w naszych skromnych progach pana Bartosza Pałuckiego - matematyka, fizyka i popularyzatora nauki.  Każdy uczeń mógł choć przez chwilę "dotknąć" nauki, poeksperymentować lub też asystować poczas doświadczeń. Była to wyjątkowa lekcja nauki połączona z zabawą. Lekcje z eksperymentami dla wszystkich uczniów naszej szkoły zostały ufundowane ze składek na Radę Rodziców.

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY I DZIEŃ DZIECKA

• Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz dziećmi do udziału

w Sołeckim Dniu Dziecka połączonym z Dniem Otwartym Szkoły

29.05.2018r. (wtorek) godz. 16:30-19:00

W tym dniu przyszli uczniowie oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się z obiektem szkolnym

oraz z  proponowaną ofertą edukacyjną  na rok szkolny 2018/2019.

• NAM ORTOGRAFIA NIE STRASZNA!

• W dniu 18 maja br. w Szkole Podstawowej w Świerczynkach odbył się Międzygminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny. Nasza reprezentacja w skałdzie: Justyna Buwaj, Wiktoria Sierocka (obie klasa VII) oraz Sebastian Drzewucki (kl. VIb) zajęła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani Kamila Pierzchalska. Gratulujemy!

• GMINNY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

• 17 maja 2018r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasze drużyny zarówno dziewcząt i chłopców nie dały żadnych szans swoim rówieśnikom z Łubianki i Warszewic i wywalczyły w obu kategoriach I miejsca. Zawody powiatowe odbędą się 23 maja w Czernikowie. Serdecznie Gratulujemy!

• PIOSENKA DOBRA NA WSZYSTKO

• W sobotę 12 maja  miało miejsce VI Spotkanie Przy Piosence Religijnej i Harcerskiej.  Naszą szkołę reprezentowała Maria Kufel z klasy V.

• WIZYTA W STOLICY

• Uczniowe z klas IV oraz V wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła naszym uczniom podczas zwiedzania m.in. Starego Miasta, Krakowskiego Przedmieścia czy też Łazienek Królewskich. Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty na Stadionie Narodowym. Opiekunami wyjazdu byli pani Agata Drzewucka, Anna Kolczyńska i pan Mateusz Koniuszek.

• KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY NASZYCH UCZNIÓW

• Ogłoszone został wyniki  Kangura Matematycznego 2018. Szóstka naszych uczniów zdobyła wyróżnienia w tym prestiżowym konursie. W kategorii Żaczek najlepszy wynik uzyskała Martyna Tomczak z kl. II, w kategorii Maluch klasa 3: Emmanuel Bartnik i Igor Dąbrowski - obaj z kl. IIIb, Maluch klasa 4: Natan Urbański z kl. IVa i Bartosz Trzpil z kl. IVb oraz w kategorii Kadet Wiktoria Sierocka z kl. VII. Uczniów do konukrsu przygotowały panie Agata Drzewucka i Anna Kolczyńska. Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu i zyczymy dalszych osiągnięć.

• POWIATOWA LEKKOATLETYKA

• 16 maja 2018r w Turznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Drużyna naszych chłopców wywalczyła II miejsce i srebrne medale, natomiast drużyna dziewcząt zajęła VII miejsce. W konkurencjach indywidualnych Alicja Górecka w biegu na 600m wywalczyła III miejsce, w biegu na 1000m Wiktor Janiec zdobył złoto a Maciej Sobiech o 0,2 sekundy przegrał srebrny medal. W skoku w dal Dominik Lewandowski zajął IV miejsce. Serdecznie Gratulujemy!

• GMINNY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

• 11 maja 2018r w naszej szkole odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców nasze drużyny pokonały swoich rówieśników z Warszewic i Łubianki. Zawody powiatowe odbędą się 16 maja 2018 roku w Turznie. Serdecznie Gratulujemy!

• BIEG SAMORZĄDOWY

• 3 maja jak co roku w naszej gminie zorganizowano Bieg Samorządowy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Start i meta do wszystkich biegów była usytuowana w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Naszą szkołę reprezentowała bardzo silna grupa zawodników, która wywalczyła czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych. I tak w kategorii dziewcząt Alicja Górecka zajęła II miejsce, w kategorii chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Karol Neulitz a III miejsce zajął Kamil Dudek. Serdecznie Gratulujemy!

• KOCHAM CIĘ POLSKO!

• 27 kwietnia br. odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Uczniowie z klasy IVa pod kierunkiem pani Kamili Pierzchalskiej zaprezentowali krótki występ artystyczny, przypominający jak ważnym wydarzeniem dla narodu polskiego było ustanowienie konstytucji. Na koniec głos zabrała pani Irena Dubicka, która w swoim wystapieniu podkreśliła, że dzięki zdarzeniom z roku 1791 żyjemy dziś w kraju wolnym i niepodległym. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała pani Wioleta Nowicka i dziewczęta z klasy V.

• PRZEDSZKOLAKI W MUZYCZNEJ KRAINIE

• 26 kwietnia br. odbył się VII Przegląd piosenki przedszkolnej "Muzyczna kraina" organizowany przez Bibliotekę -Centrum Kultury w Łubiance. Nasi uczniowie z klasy "0" zaprezentowali swoje umiejętności artystyczno-wokalne na scenie odnowionego obiektu BCK. Uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.  Dzieci do występu przygotowała pani Gabriela Obrębska.

• ŚWIĘTOWANIE "NA ZIELONO"

• 20 kwietnia 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi i Dzień Patrona. Z tej okazji wszyscy uczniowie brali udział w konkursach związanych z naszą patronką i z ekologią. Reprezentanci każdej klasy prezentowali wiersze, piosenki, plakaty i eko-stroje. Dzień wcześniej odbył się również Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. I miejsce zajął Jan Łuczak z kl. V, II miejsce Sebastian Drzewucki z kl. VIb, a  III miejsce Hanna Wilczek z kl. IVa. Imprezę przygotowały i poprowadziły panie Kamila Kopczyńska i Kamila Pierzchalska.

• GMINNA PIŁKA NOŻNA HALOWA

• 5 kwietnia 2018 roku w Brąchnowie rozegrano Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej halowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasze drużyny nie dały żadnych szans przeciwnikom z Łubianki i Warszewic i solidarnie wygrały wszystkie swoje mecze i awans na zawody powiatowe w Złejwsi Wielkiej. Serdecznie Gratulujemy!

• GMINNA PIŁKA NOŻNA

• 26 marca 2018 roku w Warszewicach rozegrano Mistrzostwa Gminy w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Nasza drużyna wygrała z Warszewicami i Łubianką i wywalczyła I miejsce. Serdecznie Gratulujemy!