• Regulamin SKO

REGULAMIN SKO

1. Szkolna Kasa Oszczędzania działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Toruniu (oddział w Łubiance).

2. Członkiem SKO może być każdy uczeń Szkoły Podstawowej im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej w Pigży.

3. Uczeń staje się członkiem SKO w chwili dokonania pierwszej wpłaty.

4. Dokumentem stwierdzającym przynależność do SKO jest książeczka SKO otrzymana od opiekuna.

5. Na książeczkę mozna wpłacić każdą kwotę pieniędzy, nie mniej jednak niż 5 zł.

6. Wpłat uczniowie dokonują: klasy I-III u nauczycieli wychowawców, klasy IV-VI u opiekuna SKO.

7. Przyjęcie od ucznia pieniedzy potwierdza się wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat, którą prowadzi opiekun SKO.

8. Każdy uczeń ma obowiązek pilnować swojej książeczki i dbać o jej estetyczny wygląd.

9. W razie zgubienia książeczki SKO uczeń musi zgłosić się do opiekuna SKo, który na podstawie karty wpłat wystawi nową książeczkę SKO z napisem duplikat.

10. Wypłatę gotówki zgormadzoną na książeczce SKO otrzymuje uczeń na koniec roku szkolnego do 15 czerwca.

11. Wpłat i wypłat z książeczki może dokonywać tylko właściciel książeczki SKO lub jego rodzic.

12. Wypąłtę gotówki powyżej 20 zł może dokonać uczeń za pisemną zgodą rodzica, na dwa dni przed żądanym terminem.

13. Szkolny opiekun SKO przyjmuje oszczędnosci od wychowawców klas i wpłaca je raz w tygodniu do Banku Spółdzielczego w Łubiance.

14. Za systematyczne oszczędzających uważa się tych członków, którzy wpłacają na ksiażeczkę SKO co najmniej raz w miesiącu.

15. Każdy członek SKO ma prawo uczestniczyć w konkursach i przedsięwzieciach sKO.

16. Opiekun SKO w miarę możliwości finansowych kupuje i wręcza nagrody rzeczowe dla członków SKO bioracych udział w konkursach organizowanych przez SKO.

17. Opiekun SKO prowadzi dokumnetację w księdze kasowej oraz na kartach wpłat i wypłat poszczególnych klas.

18. Opiekun opracowuje na poczatku każdego roku szkolnego plan pracy SKO.

19. Opiekun SKO prowadzi kornikę, któą składa w Banku Spółdzielczym w Toruniu na zakończenie konkursu "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w Banku Spółdzielczym".

20. Opiekun SKO informuje uczniów o pracach SKO.

21. W innych sprawach nieuwzględnionych w regulaminie decyzję podejmuje dyrektor szkoły.