• Sztandar szkoły

Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie kwadratu o boku 100 cm, obszyta złotą nicią i wykończona frędzlami koloru złotego, z wyjątkiem boku od strony drzewca.

Awers sztandaru ma kolor granatowy. W środku umieszczono, wpisany w okrąg, wizerunek patrona na błękitnym polu, wykonany techniką haftu ręcznego. W tle znajdują się linie symbolizujące Układ słoneczny oraz gwiazdy. Nad postacią patrona półkoliście, w dwóch liniach widnieje napis: SZKOŁA PODSTAWOWA, pod nim:  IM. PROF. WILHELMINY IWANOWSKIEJ, pod wizerunkiem: W PIGŻY. Płat tkaniny otoczono podwójną złotą obwódką z geometrycznymi ornamentami w narożnikach.

Rewers jest płatem tkaniny podzielonym poziomo na dwa pola – białe i czerwone. Centralnie umieszczono wizerunek orła haftowany srebrnym szychem, korona, dziób i szpony haftowane złotym szychem. Nad wizerunkiem orła w półkolu umieszczono cytat: WIEDZA DROGĄ DO GWIAZD”. Pod orłem znajduje się rok nadania sztandaru  A.D.  2013.

Drzewiec sztandaru ma długość 216 centymetrów i wykonany jest z ciemnego, toczonego drewna o średnicy 4 cm. Dwie jego części połączono metalową tuleją. W górnej części drzewca znajdują się pamiątkowe „gwoździe”. Na dolnym stożku umieszczono metalowe okucie.

Głowicę sztandaru stanowiącą zwieńczenie drzewca sztandarowego, wykonano z metalu w formie kuli. Na niej znajduje się niklowany orzeł – godło Rzeczpospolitej Polskiej.

/opracowanie opisu sztandaru - Irena Dubicka/